in

Пристигнува нов филм од популарната франшиза Resident Evil!

Новиот филм на популарната франшиза за видео игри Resident Evil ќе пристигне наскоро во режија на Johannes Roberts. Филмот ќе биде именуван Resident Evil: Welcome to Racoon City, и е базиран на првите две игри од франшизата.

Филмот се случува во 1998 година и во него ќе се појават главни ликови од игрите како што се: Chris и Claire Redfield, Jill Valentine и Leon Kennedy. Режисерот повеќе ќе се фокусира на хорор-аспектот на филмот за разлика од претходните филмови на Resident Evil.

Коментари

Претплатете се
Известете ме за
guest
0 Comments
Inline Feedbacks
Прегледајте ги сите коментари

Loading…

0

Како ви се допаѓа?

0 поени
Upvote Downvote