in

ШОКАНТНО: Нов мутиран вид на КОВИД-19 во АНГЛИЈА!

Во Англија е откриен нов мутиран вид на коронавирус. Според секретарот за здравство Мет Хенкок кој денес во Долниот дом говореше пред пратениците, новиот вид на коронавирус е регистриран во најмалку 60 различни локации, пренесе Би-Би-Си.

„Во моментов идентификувавме над 1.000 случаи инфицирани со овој вид, претежно во Јужна Англија, иако случаите се идентификувани во скоро 60 различни области.“ изјави Хенкок.

Коментари

Претплатете се
Известете ме за
guest
0 Comments
Inline Feedbacks
Прегледајте ги сите коментари

Loading…

0

Како ви се допаѓа?

1 поен
Upvote Downvote