in

НОВ РЕКОРД НА BITCOIN! ЈА НАДМИНА ГРАНИЦАТА ОД 50.000+ АМЕРИКАНСКИ ДОЛАРИ!

Најпознатата криптовалута во светот – Bitcoin обори нов рекорд. Моментално криптовалутата има вредност од 51.482 американски долари (за време на пишување на овој пост).

Растот го потпомогнаа многу фактори, еден од нив е Elon Musk кој со неговата фирма купија Bitcoin-и во вредност од 1,5 милијарди долари!

Ќе продолжиме да го пратиме растењето на оваа криптовалута во иднина!

Коментари

Претплатете се
Известете ме за
guest
0 Comments
Inline Feedbacks
Прегледајте ги сите коментари

Loading…

0

Како ви се допаѓа?

0 поени
Upvote Downvote