in

НОВ РЕКОРДЕН РАСТ НА BITCOIN! Bitcoin достигна нов рекорд во 2020 година, моментално еден Bitcoin чини 15.950 долари!

Цената на биткоинот достигна ново највисоко ниво во 2020 година, на 15.950 долари, што ги наведува аналитичарите да предвидат континуиран раст до 17.000 американски долари.

Во последните 24 часа, цената на Биткоин (БТК) порасна за повеќе од 10%, пробивајќи ја стапката од 15.000 долари за прв пат од јануари 2018 година и достигна нов рекорд во 2020 година, со 15.950 долари.

Порталот во средата објави дека анонимниот корисник на крипто валутата преместил повеќе од 69.370 БТК – приближно 1,08 милијарди американски долари според сегашните цени на крипто валутата – што е првпат некој да префрли средства поврзани со пазарот на темни мрежи од 2015 година.

Коментари

Претплатете се
Известете ме за
guest
0 Comments
Inline Feedbacks
Прегледајте ги сите коментари

Loading…

0

Како ви се допаѓа?

0 поени
Upvote Downvote