in

НОВ СМРТЕН СЛУЧАЈ НА ЗДРАВСТВЕН РАБОТНИК ВО МАКЕДОНИЈА! Почина доктор од Тетово поради компликации од Ковид-19!

Др-Владимир Ефтимовски, радиолог на тетовската клиника почина поради комппликации од коронавирусот.

Тој бил на 50 годишна возраст, оженет и татко на две деца.

За кратко време ја изгуби битката со болеста. Се соочил со симптоми во понеделникот, а наредниот ден бил позитивен. Поради влошена состојба бил примен на болничко лекување на Инфективната клиника во Скопје и почина во саботата. Имаше неколку хронични болести, како срцева слабост и ХОБС, изјавиа неговите колеги преку социјалните мрежи во неверување и тага!

Коментари

Претплатете се
Известете ме за
guest
0 Comments
Inline Feedbacks
Прегледајте ги сите коментари

Loading…

0

Како ви се допаѓа?

0 поени
Upvote Downvote