in

НОВ ТРЕНД! Мажи во здолништа! Модерно или бизарно?!

Жените знаат колку здолништа можат да бидат пријатни и ослободувачки, и се чини дека мажите сега сè повеќе ги откриваат.

Здолништата беа дел од новите колекции на Стефан Кук, Луис де Сен-Сернин, Барбури и adејден Смит, додека ги носеа и раперите Пост Мелоун и Бед Бани.

Но, Хари Стајлс, кој е модна икона на нашето време, го зацементираше овој тренд на страниците на американскиот Vogue. Пред него, во здолништа се појавија и Дејвид Боуви и Мик Џегер.

Се чини дека пандемијата конечно ги ослободува мажите ширум светот од воспоставените општествени норми кога станува збор за облеката.

Коментари

Претплатете се
Известете ме за
guest
0 Comments
Inline Feedbacks
Прегледајте ги сите коментари

Loading…

0

Како ви се допаѓа?

0 поени
Upvote Downvote