in

Збогум 2020! Нов Зеланд влезе во 2021 година! [ВИДЕО]

Нов Зеланд се збогуваше со 2020 година и стана една од првите земји што влегоа во 2021 година. Во Нов Зеланд се одржа шоу од огномети, кој влезе во новата година по 2020 година. Се помина под сенката на коронавирусот.

Коментари

Претплатете се
Известете ме за
guest
0 Comments
Inline Feedbacks
Прегледајте ги сите коментари

Loading…

0

Како ви се допаѓа?

0 поени
Upvote Downvote