in

Тлото не мирува! НОВ ЗЕМЈОТРЕС СО ИНТЕНЗИТЕТ ОД 4.9 ПО РИХТЕР ВО МАКЕДОНИЈА!

По утрешниот земјотрес во 04:54 повторно имаше земјотрес. Интензитетот на овој земјотрес беше 4.9 по рихтер. Земјотресот беше осетен и во соседното Косово. Засега нема пријавени жртви и материални штети.

Коментари

Претплатете се
Известете ме за
guest
0 Comments
Inline Feedbacks
Прегледајте ги сите коментари

Loading…

0

Како ви се допаѓа?

0 поени
Upvote Downvote