in

УбавоУбаво

Новата јахта на Рафаел Надал подготвена да плови! [ВИДЕО]

Шпанскиот тенисер Рафаел Надал купи нова јахта, долга 24 метри „Great White“. Ултрамодерниот, динамичен и елегантен брод е дизајниран и произведен во Полска.

Кога реши да купи нова јахта, му завидуваа сите љубители на едриличарите, тој веќе одлучи да се „ослободи“ од Бетовен, кој претходно го поседуваше, објави diariodesevilla.es.

Островските корени на Надал, по потекло од Манакор, го наведоа на посебна врска со морето и желбата да пловат кога ќе порасне. Theивотот на еден тенисер и милиони приходи му овозможија да ги исполни своите соништа и да плови со семејството и пријателите далеку од медиумската врева.

Јахтата има два мотора од 1.200 коњски сили, што ја придвижува до максимална брзина од 23 јазли, додека бродот генерално плови со брзина од 16 јазли. Внатрешноста има голема спална соба, дневна соба од каде што можете да ги гледате игрите на вашиот омилен Реал Мадрид, тераса од која можете да ги гледате зајдисонцата со вашето семејство.

Цената на оваа луксузна јахта се проценува помеѓу 4,2 и 5,6 милиони евра.

Коментари

Претплатете се
Известете ме за
guest
0 Comments
Inline Feedbacks
Прегледајте ги сите коментари

Loading…

0

Како ви се допаѓа?

0 поени
Upvote Downvote