in

НОВА ПРЕСВРТНИЦА! Меган и Хари признаа дека ја излажале Опра и целиот свет!

Меган Маркл (39) и принцот Хари (36) рекоа, па дури и негираа дека тие всушност се венчале три дена пред нивната официјална венчавка, што се одржа под покровителство на кралицата Елизабета, односно британските даночни обврзници. Граѓаните беа разгневени од фактот што платиле за венчавката, што, според младенците, всушност било само шоу.

Двојката и кажа на Опра Винфри дека никој не знае дека тие всушност се венчале пред официјалната церемонија, во сопствениот двор.

Во нивното неодамнешно интервју за Опра, тие изјавија дека никој не знае дека тие всушност се венчале пред официјалната церемонија, во сопствениот двор, во присуство на само надбискупот од Кантербери.

„Три дена пред нашата венчавка, ние всушност се венчавме. Никој не знае за тоа, но ние го повикавме архиепископот и само му рековме: „ова е сè, овој спектакл е за светот, но ние сакаме нашиот брак да биде само меѓу нас“, рече Меган.

Меѓутоа, кога „The Sun“ го зафати нивниот свадбен сертификат и го објави вчера како одличен ексклузив со зборовите – Меган излажа, бегалската кралска двојка преку својот портпарол изјави дека не станува збор за венчавка, туку само размена на завети, што не носи никаква правна сила.

Тоа значи дека нивниот брак тогаш не станал легален, како што рече Меган во разговорот со Опра. Тие всушност не се венчаа, туку само пред сведокот си кажаа колку значат едни на други и колку се сакаат и дека ќе бидат заедно засекогаш.

За да не остави ништо на случајноста, „Сан“ го пребара официјалниот регистар и пронајде потврда за венчавка во која се наведува дека Меган и Хари се венчале на 19 април, датумот на нивната „вистинска“ венчавка, која беше наздравена низ целиот свет. После тоа, парот го испратил својот портпарол да признае дека не ја кажуваат вистината.

Фактот дека Меган лажеше се шпекулираше на крајот на интервјуто со Опра, а сомнежите сега се потврдени. Многумина во Велика Британија ги тријат своите раце само што успеале (делумно барем) да докажат дека Меган глуми.

Дури и пред двојката да признае дека технички не ја кажува вистината, можноста за сценарио за приватно затворање ја негираше британскиот заменик, кој пред неколку дена објасни дека тамошната црква бара најмалку двајца сведоци да бидат присутни на бракот. донесена на светот не држи вода и не е според правилата на Бога, но исто така и на кралската традиција. Тој исто така објасни дека свадбените церемонии можат да се случуваат само на места кои се „заверени за богослужба“, што не е она што би требало да биде дворот на Хари и Меган.

Меган, по професија актерка, се чини дека го разбрала интервјуто со Опра како деловен ангажман, па некои други примери покажуваат дека лажела или глумела.

Таа изјави, на пример, дека нема поим за кралскиот живот и протоколите што ги носеше сè додека не го запозна својот сопруг Хари. Медиумите, пак, откопаа пост на нејзиниот блог од 2014 година, во кој таа се осврна на помпата предизвикана од венчавката на принцот Вилијам и Кејт Мидлтон, што се случи во 2011 година.

Коментари

Претплатете се
Известете ме за
guest
0 Comments
Inline Feedbacks
Прегледајте ги сите коментари

Loading…

0

Како ви се допаѓа?

0 поени
Upvote Downvote