in

СмешноСмешно

Новак го погоди топка во меѓуножјето, веднаш реагираше! [ВИДЕО]

Новак Djоковиќ имаше многу проблеми во првиот сет, но на крајот успеа да го освои со 7:6 (3) против Денис Шаповалов. Сепак, едно видео стана хит веднаш на социјалните мрежи и не станува збор за ниту една точка.

Беше пауза помеѓу два бода кога Новак се најде во непријатна ситуација.

Топката додадена од еден од колекционерите не отскокна како што беше планирано, па го погоди во меѓуножјето.

За момент беше очигледно дека е засрамен, и тој се сврте брзо, изнервиран, за да не реагира премногу бурно.

Тој брзо го заборави сето тоа и беше очигледно дека и линискиот судија обрна внимание на оваа, крајно невообичаена ситуација.

Коментари

Претплатете се
Известете ме за
guest
0 Comments
Inline Feedbacks
Прегледајте ги сите коментари

Loading…

0

Како ви се допаѓа?

0 поени
Upvote Downvote