in

Човекот кој можно е да биде нов претседател на Барселона, најави големи фудбалски имиња!

Еден од кандидатите за претседател на фудбалскиот клуб Барселона, Емили Русо вели дека ќе се бори за потписите на Килијан Мбапе (ПСЖ) и Ерлинг Халанд (Борусија Дортмунд).

Барселона ќе ги одржи претседателските избори на 24 јануари 2021 година, а Русо претходно објави дека негова цел ќе биде и Нејмар, а Бразилецот токму од „Камп Ноу“ се пресели во ПСЖ пред 2017 година.

За Нејмар истакна дека е невозможно да се донесе Нејмар во овој период, но планира да го ангажира по истекот на договорот со париските „светци“ во 2022 година.

За Халанд и Мбапе не е прецизирано кога Русо планира да ги обезбеди, но тој најави дека тоа ќе биде неговата цел.

Коментари

Претплатете се
Известете ме за
guest
0 Comments
Inline Feedbacks
Прегледајте ги сите коментари

Loading…

0

Како ви се допаѓа?

0 поени
Upvote Downvote