in

Рекламирање обетки на модел со слушно помагало, позитивни критики на корисниците! [ФОТО]

Рекламата за обетките на британската интернет марка ASOS, на која моделот има слушно помагало, започна лавина од позитивни реакции на социјалните мрежи, пренесува Daily Mail.

ASOS на својата веб-страница во моментов нуди пар златни обетки со приврзок во форма на печурка за пет фунти, но ниту дизајнот, ниту цената не го привлекуваат вниманието на посетителите.

Насмеаната манекенка Наташа Гури, родена глува, носи обетки на продажба на фотографијата, но и апаратот за слух е јасно видлив.

Бројни корисници на социјални мрежи со пофални коментари напишаа дека е прв пат да видат модел со некаква форма на слушно помагало.

Во коментарите на Твитер, корисниците кои имаат проблеми со слухот го одобруваат овој потег на АСОС, коментирајќи дека ширењето на свеста и почестото објавување на ваквите помагала во јавноста би придонело тие да се чувствуваат „нормално“ и вклучени во општеството.

Манекенката Наташа Гури од Лондон објави на Твитер: „Јас сум! За оние кои не знаат – ова е слушно помагало кое е понапредно од многу слушни помагала “.

„Работам и како модел за облека и други производи. Значи, тоа е доказ дека, без оглед на вашата попреченост, можете да се справите со ова “.

Едно лице напиша: „Глув сум и наскоро дефинитивно ќе ми треба слушно помагало. Бев толку нервозен поради тоа, но ова ме трогна и сфатив дека е сосема нормално! “

Третиот напишал дека таа самата носи слушно помагало и дека никогаш не помислувала дека е можно такво рекламирање.

Коментари

Претплатете се
Известете ме за
guest
0 Comments
Inline Feedbacks
Прегледајте ги сите коментари

Loading…

0

Како ви се допаѓа?

0 поени
Upvote Downvote