in

Објавата на Ријад Махрез после шпекулациите за трансфер во Арсенал

Ријад Махрез ги отфрли тврдењата дека ќе го смени клубот ова лето и ја посвети својата иднина на Манчестер Сити со цел подигнување на повеќе трофеи со тимот.

Ѕвездата на Манчестер Сити, Ријад Махрез ја истакна својата посветеност кон неговиот клуб во време на гласините за трансфер во Арсенал.

Напаѓачот рече дека „не гледа повисоко“ од актуелниот шампион во Премиер лигата откако освои еден куп трофеи откако потпиша за тимот во 2018 година.

Тој рече: “Што ако сакам да одам повисоко? Не гледам што е повисоко (од Манчестер Сити).”

“Да пробам друго првенство? Не. Јас навистина ја сакам Англија, англискиот фудбал е прекрасен. Не сакам да заминам. Сè уште имам цели што сакам да ги постигнам тука.”

Од друга страна, Сити беше блиску до кревање на трофејот на Лигата на шампионите откако загуби со 1-0 од Челзи во финалето.

Како ви се допаѓа?

0 поени
Upvote Downvote