in

Објавена датата за премиерата на Sonic 2!

Студиото Paramount објави дека популарниот син брзоног еж се враќа на големото платно следната година. Според најновото видео кое го објави студиото, второто продолжение на Sonic ќе можеме да го гледаме во кината на 8 Апри, 2022.

Првиот филм за ежот Sonic беше објавен на почетокот на 2020 година и благодарение на тајмингот, бидејќи беше објавен пред пандемијата да го покори светот, стана еден од финансиски најуспешните филмови во минатата година.

Коментари

Претплатете се
Известете ме за
guest
0 Comments
Inline Feedbacks
Прегледајте ги сите коментари

Loading…

0

Како ви се допаѓа?

0 поени
Upvote Downvote