in

ДОБРА ВЕСТ ЗА КОШАРКАРСКИТЕ ФАНОВИ! Објавено на кој датум ќе започне новата сезона во НБА

Без грижа фанови на кошарката! Вие сте сега на нешто повеќе од 40 дена од почетокот на новата сезона на НБА лигата. Вчера, НБА потврди дека ќе го започне натправарувањето на 22ри Декември за сезоната 2020/21. Исто така оваа сезона ќе се игра со мали измени, па наместо традиционалните 82 натпревари, ќе се одиграат 72. Оваа информација протече уште минатиот месец, но сега пристигна и официјалната потврда.

Последниот натправар во НБА, финалето помеѓу Лејкерс и Хит, се одржа на 11 Октомври 2020 година во таканаречениот НБА „меур“ кој се наоѓаше во Орландо. Првично се планираше дека сезоната ќе започне во Јануари, но сепак комисионерот Адам Силвер се одлучи за малку порано од планираното.

Коментари

Претплатете се
Известете ме за
guest
0 Comments
Inline Feedbacks
Прегледајте ги сите коментари

Loading…

0

Како ви се допаѓа?

0 поени
Upvote Downvote