in

Објавена фотографија од 425MP, покажувајќи ги сите детали на врвот на вселенското летало Starship на SpaceX! [ФОТО]

Гигантското вселенско летало Starship на Space X дојде пред нас со сите детали со фотографија од 425MP направена од Тревор Малман. На фотографијата се појавија сите траги на изворот и напишаните изрази на леталото.

Со цел да започне ново вселенско доба, SpaceX продолжува да извршува тестови со вселенското летало Starship, кое планира да го прелета на Марс. Гигантското летало, кое ќе има висина од 50 метри (скоро 15-катен стан), неодамна започна да се подложува на тестови на голема надморска височина.

Сепак, до денес немавме шанса да го видиме ѕвездата одблизу. Во лансирањето што ги гледавме и споделувавме слики, Starship секогаш се појавуваше како сиво, метално и џиновско возило. Денес е објавена прекрасна фотографија што ќе го смени вашиот поглед на леталото.

За подетални технички информации одете на webinko.mk, нашата страна која ви ги презентира најновите, најинтересните информации поврзани со технологијата!

Коментари

Претплатете се
Известете ме за
guest
0 Comments
Inline Feedbacks
Прегледајте ги сите коментари

Loading…

0

Како ви се допаѓа?

0 поени
Upvote Downvote