in

Објавено во која година ќе искочи серијата базирана на Game of Thrones!

Game of Thrones заврши пред една година и фановите ширум светот веќе почнаа да бараат серија со иста тематика. Во 2019, од страна на HBO беше објавено дека ќе се снима нова серија која се случува пред дејствието во Game of Thrones и беше именувана House of the Dragon. Фановите беа возбудени за новата серија.

Сега фановите имаат и друга причина за возбуда! Имено во интервјуто со Deadline, Casey Bloys кој е претседател на HBO откри дека драмата најверојатно ќе биде објавена во 2022 година. Bloys исто така потврди дека моментално се бараат глумци кој ќе ги толкуваат улогите на Rhaenyra Targaryen и Alicent Hightower. Во Септември исто така кружеа информации на социјалните мрежи дека Daemon Targaryen ќе се појави во серијалот.

Коментари

Претплатете се
Известете ме за
guest
0 Comments
Inline Feedbacks
Прегледајте ги сите коментари

Loading…

0

Како ви се допаѓа?

0 поени
Upvote Downvote