in ,

Што?Што?

Поради овие 6 грешки, оризот станува леплив: Гордон Ремзи открива трик како да биде највкусен!

Тој ги посочи грешките што многумина ги прават во текот на готвењето и резултира со лош вкус и текстура на оризот

 

Оризот е одличен како гарнир или дел од главното јадење, но многу домаќинки несвесно прават одредени грешки при готвењето, и заради тоа, после се “фаќаат” за глава.

Познатиот готвач Гордон Ремзи ги откри своите кулинарски трикови објавувајќи видео на YouTube, кое има четири милиони прегледи.

 

Немојте да го миете оризот пред да готвите

Пред да готвите, ставете го оризот во сито и добро исплакнете го млаз вода. Ова ќе ги отстрани правот и скробот од оризот.

„Секогаш исплакнете го оризот со ладна вода затоа што ќе биде убав кога ќе се готви“, вели Гордон.

 

Не додавате зачин

Ако вашиот ориз не е вкусен, веројатно не го зачинивте соодветно или воопшто не додавате зачин.

Гордон Ремзи по секоја цена откако ќе го стави оризот во тенџерето додава сол и црн бибер.
Тој исто така советува да додавате други зачини за подоцна да имате фина арома.

“За обичниот ориз да стане рај за непцето, треба да се доработи. На пример, земете три мешункасти растенија од кардамон и пробајте да го добиете вкусот. Овој зачин ќе го направи оризот навистина убав и миризлив.”

 

Додадете зачин после готвење

Додавањето зачини на оризот по готвењето може да ја смени неговата текстура. Затоа, познат готвач ве советува да го правите тоа за време на готвењето.

„Полесно е да се зачини пред да се свари оризот затоа што ако го направите спротивното, тој ќе се распадне.

 

Користете погрешна количина ориз и вода

Точната количина на вода и ориз за време на готвењето доведува до фактот дека на крајот нема вишок течност. Тогаш оризот е совршено сварен.

Гордон препорачува да се измери „еден дел ориз на 1,5 делови вода“. На видеото тој стави 600 мл вода на 400 грама ориз.

 

Готвите на погрешна температура

Најдобро е да го динстате оризот, а Ремзи советува да започнете со ладна вода, а не со топла вода.

Потоа, откако ќе почне да врие, оставете го да доврие од 8 до 10 минути. Со овој потег, клучот е до совршен ориз. И не ставајте капак.

 

Не мешајте пред сервирање

Пред да го сервирате оризот, додадете вилушка и нежно промешајте. На тој начин ќе биде повеќе цел.

„Направете го тоа така што на крајот да биде убав и мек, тогаш тоа е совршен сварен ориз“, рече тој, а пренесе „Мирор“.

Коментари

Претплатете се
Известете ме за
guest
0 Comments
Inline Feedbacks
Прегледајте ги сите коментари

Loading…

0

Како ви се допаѓа?

0 поени
Upvote Downvote