in

ОД УТРЕ СЕ СКРАТУВА ПОЛИЦИСИОТ ЧАС! Донесени нови мерки!

Почнувајќи од утре, 12 мај 2021 година на сила се новите мерки кои ги усвои Владата на денешната редовна седница:
  • Полицискиот час започнува од 24:00 часот, а трае до 04:00 часот наутро наредниот ден.
  • Дозволеното време за работа на угостителските објекти за работа со посетители/гости во отворениот дел од угостителскиот објект (само летни тераси, градини, а не во затворениот дел) е до 23:30 часот.
  • Сите настани може да се одржуваат согласно наменските протоколи, со исполнетост до 30% од капацитетот на затворениот простор.
  • Вежбалните, фитнес центрите и теретаните може да отпочнат со вршење на својата дејност во објектите.

Коментари

Претплатете се
Известете ме за
guest
0 Comments
Inline Feedbacks
Прегледајте ги сите коментари

Loading…

0

Како ви се допаѓа?

0 поени
Upvote Downvote