in

Одобрението за државјанство на либанскиот имигрант кој не се ракуваше со работничка во Германија е откажано!

Во Германија, управниот суд донесе одлука дека барањето за државјанство на мажот може да биде одбиено доколку тој не се ракува со жени. Судот пресуди дека 40-годишниот Либанец не може да се интегрира во условите за живот во Германија.

Almanya'da Kadın Görevlinin Elini Sıkmayan Lübnanlı Erkek Göçmenin Vatandaşlık Onayı İptal Edildi

Според извештајот на Енис Гунајдин од Еуроњуз, 40-годишен Либанец станал лекар по универзитетско образование во Германија и поднел барање за германско државјанство во 2012 година. Лекарот, чие барање беше прифатено во 2015 година, за време на церемонијата одби да и се ракува на офицерката. После тоа, гувернерството го повлече одобрението дадено за апликацијата на тужителот. Либанскиот лекар ја тужел одлуката.

Судот ја одобри одлуката за „Одбивање“ на гувернерството.

Mahkeme valiliğin 'Ret' kararını onayladı.

Управниот суд во Баден-Виртемберг во својата пресуда во саботата донесе одлука дека лицето кое не се ракува со личност од различен пол од културни причини, не е интегрирано во условите за живот во Германија. Во овој контекст беше одобрена одлуката за одбивање на гувернерството.

Коментари

Претплатете се
Известете ме за
guest
0 Comments
Inline Feedbacks
Прегледајте ги сите коментари

Loading…

0

Како ви се допаѓа?

0 поени
Upvote Downvote