in

Македонциските одбојкари добиваат 20.000 евра премија поради пласманот на Европското Првенство!

Македонските репрезентативни ќе добијат солидна премија поради пласманот на ЕП кое ќе се одржи во септември.

Одбојкарскат Федерација на државава ќе ги награди играчите со по 20 илјади евра поради постигнатиот успех.

Македонија успеа да се пласира преку квалификациите откако беше подобра од репрезентацијата на Босна и Херцеговина и на Турција. Ова е второ европско првенство за нашата држава по одбојка.

Коментари

Претплатете се
Известете ме за
guest
0 Comments
Inline Feedbacks
Прегледајте ги сите коментари

Loading…

0

Како ви се допаѓа?

0 поени
Upvote Downvote