in

УбавоУбаво

ЖЕНИ! ОВА МОРА ДА ГО ЗНАЕТЕ! 13 знаци кои сугерираат дека го имате најдобриот маж на СВЕТОТ!

Сите имаме такви денови кога сме далеку од најдобрата верзија од себе, а исто така и нашите партнери. Сепак, денес ги набројуваме сите прекрасни начини на кои сопрузите ни помагаат да растеме како личност, сопруга и мајка на дневна основа. Ако вашиот сопруг ги прави повеќето од овие работи, сметајте дека имате огромна среќа!

  1. Често ви вели „Те сакам!“ – едно од најубавите нешта кои може да ги слушнете!

2. Секојдневно ви даваат комплименти!

3. Ве потсетува да ги остварувате вашите идеи и сонови!

4. Флертува со вас како и во зачетоците на вашата врска!

5. Со него уживате и во најдосадните работи!

6. Сака да поминува време со вас!

7. Не е себичен!

8. Признава кога прави грешка! – се труди да биде реален!

9. Константно ве изненадува! – со нега, подароци, бакнежи..

10. Ако вашиот сопруг покажува грижа за вашата безбедност и секогаш сака да биде сигурен дека вашите емотивни и физички потреби се исполнети – имате посебна личност во вашиот живот!

11. Тој сака да ве научи нешто што не знаете и е отворен за критика!

12. И најважното! Поради него сакате да бидете подобра личност!

Коментари

Претплатете се
Известете ме за
guest
0 Comments
Inline Feedbacks
Прегледајте ги сите коментари

Loading…

0

Како ви се допаѓа?

2 поени
Upvote Downvote