in ,

ОДЛИЧНИ ВЕСТИ ЗА ЉУБИТЕЛИТЕ НА ТВ: Пристигнуваат нови проекти на Марвел, Лукасфилм и Пиксар!

Ова беше најлошата година во историјата на филмската индустрија и полека го поминуваме тој период. Минатата недела добивме потврда дека студиото Warner Bros ќе ги објави сите свои филмови од 2021 преку платформата HBO Max. Сега пак Disney доаѓа со свои новости што ќе ги израдуваат љубителите на филмовите и сериите.

Имено Disney, одосно компаниите кој се под нејзина сопственост, Marvel, Lucasfilm и Pixar планираат големи проекти со кој ќе ги покријат трошоците кој беа предизвикани од 2020 година. Марвел веќе работи на некои серии, а за следната година Disney вети дека од сите три компании ќе добиеме по нешто. Содржините што ќе се снимаат и уште повеќе информации ќе имаме утре, односно на 10 Декември.

Коментари

Претплатете се
Известете ме за
guest
0 Comments
Inline Feedbacks
Прегледајте ги сите коментари

Loading…

0

Како ви се допаѓа?

0 поени
Upvote Downvote