in

ВНИМАНИЕ! ПОГОЛЕМ ДЕЛ ОД СКОПСКИТЕ ОПШТИНИ УТРЕ ЌЕ ОСТАНАТ БЕЗ СТРУЈА!

Утре во поголемиот дел од од скопските општини ќе има технички зафати во електро дистрибуцијата, поради тоа прекин ќе има во следните општини.

На ден 24.11.2020
од 08:30 до 12:00 часот, дел од Волково, поточно објектите во околина на фирмите: Гранит и Водостопанство – Вардар. (Општина Ѓорче Петров); од 09:00 до 10:00 часот, ул. Исаија Маџоски згради со бр: 29, 32, 34, 36 и 38 како и Детска градинка – Росица. (Општина Ѓорче Петров); од 09:00 до 12:00 часот, ул. Борка Талески бр. 26. (Општина Центар); од 09:00 до 15:00 часот, дел од корисниците од ул. Митрополит Теодосиј Гологанов, (во близина на објектите со броеви 72 и 74) и делови од улиците: Њуделхиска, Анкарска и Атинска. (Општина Карпош); од 10:30 до 11:30 часот, дел од ул. Веле Марков. (Општина Ѓорче Петров); од 12:00 до 13:00 часот, ул. Стево Филиповиќ зграда 2 и зграда 4. (Општина Ѓорче Петров); од 13:30 до 14:30 часот, делови од улиците: Мраморец и Белишка. (Општина Ѓорче Петров)

Извор: skopje24

Коментари

Претплатете се
Известете ме за
guest
0 Comments
Inline Feedbacks
Прегледајте ги сите коментари

Loading…

0

Како ви се допаѓа?

0 поени
Upvote Downvote