in

WTFWTF

На Џек Грилиш му е одземена возачката и доби висока парична казна!

Играчот на Астон Вила и Англискиот репрезентативец, Џек Грилиш беше прогласен за виновен за 2 обвиненија поради несовесно управување со возило и причинување на сообраќајна несреќа зе време на карантините во Март.

На Грилиш му беше одземена возачката дозвола и не смее да управува со возило 9 месеци, а доби и парична казна од висина од 82,499 фунти, поради предизвикување на соопраќајна незгода со неговиот џип Ренџ Ровер во Март.

Коментари

Претплатете се
Известете ме за
guest
0 Comments
Inline Feedbacks
Прегледајте ги сите коментари

Loading…

0

Како ви се допаѓа?

0 поени
Upvote Downvote