in

Огњен Амиџиќ беше примен во болницата со билатерална пневмонија!

27, October, 2020, Belgrade - Shooting Amig Show on TV Pink in Simanovci. Ognjen Amidzic. Photo: Antonio Ahel/ATAImages27, oktobar, 2020, Begrad - Snimanje tv emisije Amig Show na televiziji Pink u Simanovcima. . Photo: Antonio Ahel/ATAImages

Огњен Амиџиќ успеа да го избегне вирусот корона, но најновите вести велат дека водитело бил примен во болница со билатерална пневмонија. Иако бил итно хоспитализиран, по приемот бил тестиран за вирус корона и резултатот бил негативен. Локалните медиуми јавуваат дека станува збор за лесна пневмонија и тој се чувствува одлично.

Штом стигна информацијата до јавноста дека Огњен е примен во КБЦ „Бежанијска коса“, се јави неговиот претставник за медиуми и рече:

Огњен Амиџиќ не беше итно примен во болница и е негативен за вирусот корона. Тоа е лесна пневмонија и тој се чувствува одлично. Сепак, новинарите наскоро успеаја да стапат во контакт со популарниот водител, кој искрено рече каде е и каква е неговата здравствена состојба.

Јас се чуствувам добро. Ме примија во болница затоа што лекарите сакаат да ја следат мојата здравствена состојба – им рече Огњен телефонски на новинарите на „Курир“.

Коментари

Претплатете се
Известете ме за
guest
0 Comments
Inline Feedbacks
Прегледајте ги сите коментари

Loading…

0

Како ви се допаѓа?

0 поени
Upvote Downvote