in

Откриено колку ја чини Грција еден месец карантин!

Во Грција веќе подолго време во сила се мерките за намалувањето на заразата од Ковид-19. Луѓето имаат забрана за движење и сеуште има полициски час.

Потпаролот на владата на државата изјави дека еден месец карантин ја чини земјата вртоглаци три милијарди евра, а можеби и повеќе од тоа. Грција е во карантин над 2 месеци, а бизнисите смеат да работат само со достава. Се друго е затворено уште од Ноември минатата година!

Коментари

Претплатете се
Известете ме за
guest
0 Comments
Inline Feedbacks
Прегледајте ги сите коментари

Loading…

0

Како ви се допаѓа?

0 поени
Upvote Downvote