in

СмешноСмешно

Олимписките медалисти можат да ги тргнат своите маски на подиумот само 30 секунди!

Меѓународниот олимписки комитет објави дека на Олимписките игри, носителите на медали ќе можат да ги соблекуваат своите маски до 30 секунди на подиумот за да можат да бидат фотографирани.

Концесиите беа направени под услов да бидат отстранети носителите на медалите, додека од нив сепак се бараше да носат маски кога прават групна фотографија на церемонијата на победникот.

МОК изјави дека промената ќе им овозможи на спортистите да имаат фотографија за медиумите што ќе ги покажува нивните лица и емоции за време на уникатниот момент во нивната спортска кариера, како и заедно да ги прослават достигнувањата на сите освојувачи на медали.

Опуштениот протокол стапува на сила денес.

Коментари

Претплатете се
Известете ме за
guest
0 Comments
Inline Feedbacks
Прегледајте ги сите коментари

Loading…

0

Како ви се допаѓа?

0 поени
Upvote Downvote