in

МИЛС: Олимписките Игри нема да се одржат ниту во 2021!

Кит Милс, кој беше еден од членовите за одборот на Олимписките Игри во Лондон во 2012, искочи со шокантна информација откако изјави дека Олимписките Игри кои требаа да се случат во Токио оваа година, сепак нема да се одржат.

Игрите во Токио требаше да се одржат во 2020, но беа презакажани за оваа година поради пандемијата. Но бавната имунизација и сојстојбата со вирусот може да придонесе до ново одложување според Милс.

Коментари

Претплатете се
Известете ме за
guest
0 Comments
Inline Feedbacks
Прегледајте ги сите коментари

Loading…

0

Како ви се допаѓа?

0 поени
Upvote Downvote