in ,

Olivier Giroud: После Арсенал и Челси, сега „потценетиот“ херој го запечати трансферот на Милан

Тој пристигна во Лондон во црвено и сега заминува во сино. После 9 години во Премиер лигата беше договорен трансфер на 34-годишниот играч со Милан од 1,6 милиони фунти.

34-годишниот фудбалер ги напушта “сините” со рекорд од 39 голови на 119 натпревари, помагајќи му на клубот да ги освои Лигата на шампионите, Лигата на Европа и ФА купот за повеќе од три години.

“На сите “Сини “, на моите соиграчи, на сите мои тренери, на целиот клуб, огромна благодарност за сите посебни моменти”, напиша на Твитер. “Почнувам ново патување со лесно и среќно срце. Нашите победи во ФА купот, Лигата на Европа и Лигата на шампионите беа величествени”.

Како ви се допаѓа?

0 поени
Upvote Downvote