in ,

УбавоУбаво СлаткоСлатко

ОРИГИНАЛЕН РЕЦЕПТ ЗА УРНЕБЕС САЛАТA, КАКО ОД НАЈДОБАР РЕСТОРАН: Кремаста и сочно зачинета

Совршено одговара со печено месо, лепињи, скара … Со кое јадење и да го комбинирате, нема да погрешите!

Состојки:

  • 500 гр полномасно сирење (тврдо)
  • 1/2 чаша зејтин
  • 2 лажички мелен црвен пипер
  • 1 лажичка сецкани лути пиперки
  • лук

Подготовка:

Исецкајте го сирењето, додајте масло, мелена и толчена пиперка и сецкан лук во толчник. Истолчете сè добро и оставете да се излади.

Коментари

Претплатете се
Известете ме за
guest
0 Comments
Inline Feedbacks
Прегледајте ги сите коментари

Loading…

0

Како ви се допаѓа?

-1 поени
Upvote Downvote