in

Оршиќ како Меси, погледнете го третиот гол на Динамо! [ВИДЕО]

Фудбалерите на Динамо го направија едно од најголемите чуда во историјата на европските купови и по 0:2 во Лондон го совладаа Тотенхем со 3:0 на реваншот во Загреб.

Трикратен стрелец за Сините беше одличниот Мислав Орчиќ, а особено импресивен беше и третиот погодок во второто продолжение.

28-годишниот хрватски фудбалер во стилот на Лео Меси нареди неколку играчи на тимот на Мурињо пред да го победи Лорис.

Коментари

Претплатете се
Известете ме за
guest
0 Comments
Inline Feedbacks
Прегледајте ги сите коментари

Loading…

0

Како ви се допаѓа?

0 поени
Upvote Downvote