in

ШТО КРИЕ ПУТИН? „Оружјето“ на претседателот на Русија беше откриено во живо во програмата.

Новинарот Павел Зарубин во репортажа за телевизијата „Русија 1“ покажа комплет подароци добиени од секој учесник на самитот на Азиско-пацифичката економска соработка, на кој учествуваше и рускиот претседател Владимир Путин.

Играчката на масата на Путин привлече посебно внимание на сите учесници. Учесниците на Самитот добија маса со името на земјата, значка со симболот на самитот и неколку сувенири. Новинарот забележа дека претседателот е изненаден од новите работи на масата. За време на паузата, како што рече Зарубин, на масата на Путин имало и други сувенири.

Вниманието на главата на Русија го привлекоа монети, како и шарена играчка со едно око. – Путин не само што гледа наоколу, туку и решава да изгради одредена структура на масата. Кутијата со комеморативните монети служи како постамент – домаќинот раскажа за „судбината“ на играчката.

Како што се покажа подоцна, тоа беше клучен прстен. – Која големина треба да биде клучот за таков приврзок? – се запраша новинарот, претпоставувајќи дека треба да биде придружуван од клучевите што се најважни за секоја земја.

Коментари

Претплатете се
Известете ме за
guest
0 Comments
Inline Feedbacks
Прегледајте ги сите коментари

Loading…

0

Како ви се допаѓа?

0 поени
Upvote Downvote