in

Осака нема да настапи на Вимлдон!

Јапонската тенисерка, Наоми Осака нема да настапи на Вимблдон оваа година, но панира да се врати на Олимписките игри во Токио.

Четирикратниот Гренд Слем шампион сака да одвои време за своето семејство и пријатели. Таа истотака не настапи на овогодишниот Ролан Гарос кој се одржа неодамна. Пред Ролан Гарос, таа изјави дека сака да направи пауза од тенисот бидејќи се чуствува под стрес.

Второрангираната тенисерка во светот изјави дека е возбудена да настапи пред своите фанвои во Токио. Осака беше казнета 15 илјади долари откако не се појави на прес конференцијатапред нејзиниот прв закажан дуел на Ролан Гарос.

Како ви се допаѓа?

0 поени
Upvote Downvote