in

Oscar Isaac ќе го толкува ликот на Solid Snake во најновиот Metal Gear Solid филм на Sony!

Глумецот на Ex Machina, Oscar Isaac беше потврден како толкувач на улогата на Solid Snake во филмот Metal Gear Solid. Овој долгоочекуван филм на Sony е базиран на видео игра направена од легендарниот Хидео Коџима. Првата Metal Gear Solid игра беше објавена во 1987 година.

Филмската адаптација на играта е моментално во обработка од страна на студиото Sony Pictures, а сега тие потврдија дека Oscar Isaac ќе ја игра главната улога на овој филм. Isaac е првиот глумец за кој јавно е познато дека ќе глуми во филмот а повеќе информации очекуваме наскоро од Sony.

Како ви се допаѓа?

0 поени
Upvote Downvote