in

Осми декември – неработен ден за сите граѓани

Министерството за труд и социјална политика соопшти дека во согласно со Законот за празниците, 8 Декември 2020 година (вторник), Св. Климент Охридски, е неработен ден за сите граѓани на Република Македонија.

Коментари

Претплатете се
Известете ме за
guest
0 Comments
Inline Feedbacks
Прегледајте ги сите коментари

Loading…

0

Како ви се допаѓа?

0 поени
Upvote Downvote