in

ОСТАР ПАД НА BITCOIN! Моменталната состојба на Bitcoin е..

После фуриозниот раст на најпознатата криптовалута, Bitcoin која оборуваше рекорди над 58.000 американски долари денеска имаше многу остар пад.

Во последните 24 часа Bitcoin изгуби вредност околу 14,34%.

Исто така и другите алткоини, вклучувајќи го и Ethereum се во пад.

Моменталната состојба на Bitcoin е: 48.036 американски долари, а пак Ethereum е со вредност од 1476 американски долари. Овие вредности се за време на пишување на овој пост!

Коментари

Претплатете се
Известете ме за
guest
0 Comments
Inline Feedbacks
Прегледајте ги сите коментари

Loading…

0

Како ви се допаѓа?

0 поени
Upvote Downvote