in , ,

СлаткоСлатко УбавоУбаво

Ќе бидете полни со енергија во текот на денот – Овесна каша со лешници и чоколадо

Каша без додаден шеќер и полна со енергија.

Состојки:

– 1,5 дл млеко

– 1,5 дл вода

– 50 гр овесни снегулки

– 1 банана

– 2 лажички печени сецкани лешници

– 2 лажички сушени брусница

– 2 лажички црно чоколадо (75% какао)

Подготовка:

Водата и млекото малку нека зовријат.

Намалете ја температурата и додадете овесни снегулки.

Гответе, мешајќи повремено, додека не се згусне.

Додадете сецкани банани, лешници, чоколадо и брусница.

На здравје!

Како ви се допаѓа?

0 поени
Upvote Downvote