in

Освежувачко смути

После калорични оброци, овој пијалок е вистинско освежување за организмот.

Состојки:

  • 2 банани
  • 1 јаболко
  • 1 чаша спанаќ
  • 1 лимета (портокал или лимон)
  • вода по потреба

Подготовка:

Излупете банана и јаболко, исечете ги на парчиња и ставете ги во блендер.

Во измешаното овошје додадете ги измиените лисја од спанаќ и исцедете сок од портокал или лимон.

Додадете вода колку што е потребно, во зависност од тоа колку е густ пијалокот што го сакате.

Изблендирајте и сервирајте.

На здравје!

Коментари

Претплатете се
Известете ме за
guest
0 Comments
Inline Feedbacks
Прегледајте ги сите коментари

Loading…

0

Како ви се допаѓа?

0 поени
Upvote Downvote