in

ДОБИВКА НА НЕ СЕКОЈДНЕВЕН НАЧИН! Купил погрешен билет и освоил ДВА МИЛИОНИ долари на лотарија!

Човек од Мичиген имал доста среќа на лотарија, откако работник на бензинска пумпа по грешка му продал добитна карта, која изнесувала два милиони долари.

Победникот, кој не сакаше да биде објавено неговото име, застанал на бензинска пумпа во предградието на Детроит затоа што морал да размени пари за да ги надува гумите на возилото на неговата сопруга, објави лотаријата од Мичиген.

“Влегов да разменам пари и побарав билет од 10 долари за” Lucky 7 “. Работникот по грешка ми го даде билетот од 20 американски долари. Тој понуди да го замени, но нешто ми рече да го зачувам. Мило ми е што го направив тоа”. – рече среќниот добитник.

57-годишникот се реши да ја земе наградата еднаш, па ќе добие 1,3 милиони долари наместо целата сума што би му била исплатена на рати.

Тој рече дека парите ќе ги искористи за да купи нова куќа, а остатокот ќе го остави настрана.

Коментари

Претплатете се
Известете ме за
guest
0 Comments
Inline Feedbacks
Прегледајте ги сите коментари

Loading…

0

Како ви се допаѓа?

0 поени
Upvote Downvote