in

Дали имате отечени листови на нозете? Еве што се препорачува да се прави СЕКОЈ ДЕН – лесно е и не бара време!

Добрата вест е дека не сте сами кога станува збор за оток на нозете поради премногу долго седење / стоење на работа, поради физички напор. Претпоставуваме дека кремите и геловите што сте ги користеле досега ве изневерија. Сепак, тоа не е причина да не му дадете шанса – пробајте го следново.

Компресивни чорапи со патент – чорапи што спречуваат оток на листовите и ви создаваат проблеми. Направени се од специјален материјал кој овозможува кој пропушта воздух, ја стимулира циркулацијата и делува компресивно, со што се намалуваат отоците и болките во нозете.

Овие компресивни чорапи имаат патент од страна, така што лесно се ставаат. Тие се удобни и не можат да се видат под облеката. Прстите се слободни, што ќе ви овозможи дополнителна подвижност и леснотија во нозете.

Коментари

Претплатете се
Известете ме за
guest
0 Comments
Inline Feedbacks
Прегледајте ги сите коментари

Loading…

0

Како ви се допаѓа?

0 поени
Upvote Downvote