in

Откриен нов опасен вид на корона вирус!

Нов сој на коронавирусот, сличен на оној кој што неодамна беше откриен во Јужна Африка, бепе пронајден во Сао Паоло, Бразил пренесуваат медиумите. Оваа информација беше соопштена од страна на локалните власти вчера.

Научниците во државата откриле дека вирусот кој беше именуван П.1 е поопасен бидејќи може да предизвика повторно заразување кај луѓето кои веќе го прележале коронавирусот. Овој вирус веќе се шири низ Бразил. Реинфекцијата се случува кај 25 до 61 посто од луѓето.

Коментари

Претплатете се
Известете ме за
guest
0 Comments
Inline Feedbacks
Прегледајте ги сите коментари

Loading…

0

Како ви се допаѓа?

0 поени
Upvote Downvote