in

СлаткоСлатко СмешноСмешно УбавоУбаво

Купил зелена салата во супермаркет и во неа пронашол отровна змија! [ФОТО]

Австралиецот Алекс Вајт пронашол жива отровна змија во зелена салата купена во супермаркет во Сиднеј.

Како што вели, во почетокот помислил дека станува збор за црв, но потоа сфатил дека сепак е змија.

„Целосно полудев кога видов дека овој мал јазик излезе од мојата уста и почна да се движи и сфатив дека станува збор за змија, бидејќи црвите немаат јазик“, вели Вајт.

Станува збор за отровна змија од ендемски видови, а официјалните лица претпоставуваат дека змијата била заспана сè додека Вајт не ја купил.

Пластичното ќесе во кое се наоѓаше салатата беше искината и змијата можеше да излезе, а од организацијата за спасување која подоцна дојде по змијата, на Вајт му беше кажано дека ако змијата го каснела, ќе мораше веднаш да оди во болница.

Ланецот Алди во кој е купена салатата истражува како се случил инцидентот. Змијата ќе биде вратена во Квинсленд следната недела, според прописите што бараат поединецот да се врати во своето природно живеалиште.

Коментари

Претплатете се
Известете ме за
guest
0 Comments
Inline Feedbacks
Прегледајте ги сите коментари

Loading…

0

Како ви се допаѓа?

0 поени
Upvote Downvote