in

Ова е цената на Ембапе која Реал мора да ја плати доколку сака да го ангажира во составот!

Неодамна Ливерпул се вклучи во трката за Ембапе, но од друга страна Реал Мадрид и Перез го означија токму францускиот репрезентативец како главна мета во летниот трансфер рок.

Директорот на Кралевите, Флорентино Перез, доколку сака да ги ангажира услугите на Килијан Ембапе, ќе мора да плати сума од 180 милиони евра, според медиумот Марка.

Перез е одлучен да ја доведе младата ѕвезда на Париз во своите редови, и покрај тоа што неговиот клуб се наоѓа во финансиска криза.

Коментари

Претплатете се
Известете ме за
guest
0 Comments
Inline Feedbacks
Прегледајте ги сите коментари

Loading…

0

Како ви се допаѓа?

1 поен
Upvote Downvote