in

Според љубителите на филмовите, ОВА е најдобриот филм на Том Хенкс!

Во чест на 65тиот роденден на еден од најдобрите актори во Холивуд, Том Хенкс, беше направена голема анкета за неговите филмови.

Сите знаеме дека Том Хенкс снимил многу добри филмови, но фановите одлучија кој е негов најдобар филм. Најголемите фаворити беа Forrest Gump, Saving Private Ryan и Toy Story.

Најголема битка се водеше помеѓу Forrest Gump и Saving Private Ryan, но на крајот триумфираше Forrest Gump. Овој филм ја доби битката со освоени 53% од гласовите во финалето, останатите 47% гласаа за Saving Private Ryan.

Како ви се допаѓа?

0 поени
Upvote Downvote