in

Фановите одлучија: Ова е најдобриот филм на Брус Вилис!

Die Hard е филмот кој беше изгласан за најдобар на популарниот холивудски актор Брус Вилис. Во 1988 година светот за прв пат ја имаше честа да го погледне филмот Die Hard во кино салите ширум планетата. Оттогаш филмот премина во вистинска легенда.

Во чест на 66тиот роденден на глумецот, фановите направија голема анкета во која се гласаше за најдобриот филм на Брус Вилис. Беа понудени осум популарни филмови, а како убедливо најдобар беше одбран токму Die Hard.

Коментари

Претплатете се
Известете ме за
guest
0 Comments
Inline Feedbacks
Прегледајте ги сите коментари

Loading…

0

Како ви се допаѓа?

0 поени
Upvote Downvote