in

Ова е најдобриот лек од народната медицина: Ја обновува жолчката и топи камења за само 2 недели!

Традиционален народен лек за кој се докажа дека делува

Главната функција на жолчката е апсорпција на масна храна, како и варење на истата, но и апсорпција на растворливи витамини, па затоа нејзиното здравје е многу важно.

Формирањето камења во жолчката е сè почеста појава во последно време. Многумина дури и не забележуваат дека го имаат овој проблем, бидејќи кај 80 проценти од пациентите, формирањето на жолчни камења поминува без симптоми, сè додека не се појави болка.

Намалената физичка активност, дебелината, ненадејното слабеење, генетиката, но и возраста може да бидат фактор во формирање камења во жолчката. Оваа здравствена промена ретко се јавува кај помладата популација.

Како што веќе рековме, симптомите честопати можат да бидат отсутни, но ако се појават, ова се едни од најраните знаци за кои треба да внимавате:

  • Болка под десниот ребрен лак
  • Лумбална болка во стомакот со ширење на грбот
  • Болка во средниот или десниот горен дел на стомакот
  • Гадење
  • Повраќање
  • Зголемена температура

Кога ќе се утврди постоењето на камења во жолчката, потребно е брзо да се започне со третман. Постојат неколку природни алтернативи, но ова е најмоќниот лек, тврдат народните лекари.

Потребни состојки:

  • 4 моркови
  • 1 краставица
  • 1 цвекло

Подготовка:

Ставете ги сите состојки во соковник, исцедете и додадете малку повеќе вода. Доколку немате соковник, овој напиток можете да го подготвите во блендер.

Пијалокот се пие 2 пати на ден, наутро и навечер, во рок од 2 недели.

Коментари

Претплатете се
Известете ме за
guest
0 Comments
Inline Feedbacks
Прегледајте ги сите коментари

Loading…

0

Како ви се допаѓа?

0 поени
Upvote Downvote