in ,

“Оваа конзерваторизација ги уби моите соништа”-Бритни Спирс објави за таткото и сестрата

Бритни Спирс доцна во саботата напиша две долги објави на Инстаграм за нејзиниот татко и сестра . Таа рече дека одбива да настапува повторно на сцената се додека не ја контролира сопствената кариера. “Нема да настапам на која било сцена, додека мојот татко управува со она што го носам, што кажувам, што правам или мислам”, напиша таа во постот.

Спирс (39) не настапи во јавноста од крајот на 2018 година на нејзината светска турнеја. Таа тврди дека била принудена да работи 70 часа неделно во минатото, и го нарече конзерваториумот насилнен пред судот.

Во првиот пост во саботата, Спирс напиша: “Нема ништо полошо од тоа кога луѓето што се најблиски никогаш не се тука за вас, објавуваат работи во врска со вашата ситуација и зборуваат за поддршката што ви ја даваат”.

Спирс продолжи: “Kако се осмелуваат луѓето што ги сакате најмногу да кажат нешто. Дали тие подадоа рака за да ме кренат на ВРЕМЕ!? Дали ми ја подадовте раката кога се давев?”

Како ви се допаѓа?

0 поени
Upvote Downvote