in

Што?Што? НервозенНервозен СмешноСмешно УбавоУбаво

Овие слики на НАСА потврдуваат дека постои живот на Марс?! (ФОТО)

Слики кои биле објавени од страна на НАСА можеби откриваат дека постои живот на Марс.

На фотографиите можеме да забележиме фигури во облик на габи на Црвената Планета, со што може да се докаже дека Марс е дом на некакви форми на живот. Оваа теорија доаѓа од микробиологот Шинли Веи кои работи за Кинеската Академија за Науки, др. Рудолф Шилд од Харвард и др Ран Габриел Жозеф.

Тие ги анализирале фотографиите на НАСА направени од роверот Curiosity на Марс и стигнале до заклучок дека фигурите кои се во необичен облик се всушност некаков вид на печурки, пренесува Меил Онлајн.

Како ви се допаѓа?

0 поени
Upvote Downvote